DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
10.11.2022
dalies:
drukā:

Godinot Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanās simtgadi, žurnāla “Jurista Vārds” 9. novembrī rīkoja Satversmes svētkus Daugavpils Universitātē.

Satversmes svētku pasākuma ietvaros tiks atzīmēts arī Daugavpils Universitātes juridiskās programmas virziena 20 gadu jubileja.

Pasakumu atklāja Sociālo zinātņu fakultātes dekāns profesors Jānis Teivāns -Treinovskis.

Pasākuma laikā Daugavpils Universitātē notika lekcija un diskusija “Kas ir Satversme, un kāpēc tā mums ir nepieciešama”, kuru vadīja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, jaunievēlētais Augstākās tiesas tiesnesis un līdzšinējais Valsts prezidenta padomnieks Dr. iur. Jānis Pleps. Savukārt “Jurista Vārda” redakcija pasākuma dalībniekiem ir sagatavojusi viktorīnu (ar balvām). Pasākumā tika demonstrēti arī fragmenti no filmas “Atver Satversmi”, kas tapusi pēc “Jurista Vārda” iniciatīvas – oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” un Satversmes tiesas sadarbībā. Filmā, kas visiem interesentiem ir arī pieejama “Jurista Vārda” Youtube kontā, 120 Latvijas juristi, tostarp no Latgales, skaidro un lasa Satversmi pantu pa pantam. Piemēram, filmā līdzdarbojās Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors Dr. iur. Jānis Teivāns -Treinovskis, Daugavpils Universitātes Tiesību katedras vadītājs, profesors Dr. iur. Vitolds Zahars, kā arī zvērināts advokāts un Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Pasākuma galerija pieejama šeit.