DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
A+
DUISStudentiemDarbiniekiemProjektiKontakti
09.11.2022
dalies:
drukā:

Godinot Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanās simtgadi, kas tiks atzīmēta šā gada 7. novembrī, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija ar sadarbības partneriem – Daugavpils Universitāti un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju – 9. novembrī rīko Satversmes svētkus Latgalē. To ietvaros plānota gan lekcija un viktorīna par Satversmi, gan arī izglītojošās filmas “Atver Satversmi” fragmentu skatīšanās, kā arī Daugavpils Universitātes juridiskās programmas virziena 20 gadu jubilejas atzīmēšana.

1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi, kas stājās spēkā tā paša gada 7. novembrī, uz pirmo sēdi sanākot 1. Saeimai. Tādēļ 2022. gads aizrit Satversmes simtgades jubilejas zīmē un tiek rīkoti dažādi pasākumi ar kopīgu vadmotīvu “Atver Satversmi!” (plašāk skat. www.satversme100.lv). Šo pasākumu auditorija ir pēc iespējas plaša – no skolēna un zinātnieka līdz jebkuram interesentam.

Lielākā daļa šo pasākumu koncentrējas galvaspilsētā Rīgā, tādēļ, turpinot iepriekš aizsākto sadarbību ar Latgales augstskolām, kurās tiek apgūtas tiesību zinātņu programmas, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija šā gada 9. novembrī plkst. 11.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē rīko Satversmes simtgades godināšanas svētkus. Līdzīgs pasākums iecerēts arī Rēzeknē.

Pasākuma laikā Daugavpils Universitātē notiks lekcija un diskusija “Kas ir Satversme, un kāpēc tā mums ir nepieciešama”, kuru vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, jaunievēlētais Augstākās tiesas tiesnesis un līdzšinējais Valsts prezidenta padomnieks Dr. iur. Jānis Pleps. Savukārt “Jurista Vārda” redakcija pasākuma dalībniekiem ir sagatavojusi viktorīnu (ar balvām). Pasākumā tiks demonstrēti arī fragmenti no filmas “Atver Satversmi”, kas tapusi pēc “Jurista Vārda” iniciatīvas – oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” un Satversmes tiesas sadarbībā. Filmā, kas visiem interesentiem ir arī pieejama “Jurista Vārda” Youtube kontā, 120 Latvijas juristi, tostarp no Latgales, skaidro un lasa Satversmi pantu pa pantam. Piemēram, filmā līdzdarbojās Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors Dr. iur. Jānis Teivāns -Treinovskis, Daugavpils Universitātes Tiesību katedras vadītājs, profesors Dr. iur. Vitolds Zahars, kā arī zvērināts advokāts un Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Jāpiebilst, ka Satversmes svētku pasākuma ietvaros tiks atzīmēts vēl kāda īpašs fakts – Daugavpils Universitātes juridiskās programmas virziena 20 gadu jubileja.

“Jurista Vārda” redakcija